تصویر موجود نمیباشد
    

خانه هوشمند SAMSUNG

دسته بندی محصولات

سامسونگ برندیست که رویکردی کاملا متفاوت در زمینه اتوماسیون خانگی در پیش گرفته.در این برند ما شاهد حضور هیچ گونه تابلویی بعنوان جایگاه نصب تجهیزات نیستیم.تمامی عملگرها همچون امپولی فایرها،رله ها ،دیمرها ، HVAK module، Curtain module و ... یکجا مجتمع گردیده که این خود باعث بروز محدودیت های زیادی در تمام سطوح کاری گردیده است .بنابراین از ویژگی های آن می‌توان به راحتی نصب برای مجریان و عدم نیاز به برنامه نویسی در سطوح مختلف اشاره کرد.لازم به ذکر است اکثریت آپشنهای های موجود از قبل در سیستم قرار داده شده است و تنها امکان تغییرات جزئی در آن امکان پذیر است که از موارد بزرگ محدودیت بحساب می آید. این برند از هیچ یک از پروتکل های BAS همچون Konnex و Bus-pro پشتیبانی نمیکند و بالتبع نمیتوان از این سیستم انتظار یکپارچه سازی و اینتگریشن با سیستم‌های BAS را داشت.

سولوشنها: ۱) خطوط روشنایی ۲) سرمایش و گرمایش ۳) کنترل پرنده ۴) سیستم امنیتی

·         مجموعه تمام سلوشنها شامل ۶۴ خط میباشد و به هیچ عنوان امکان ارتقاء وجود ندارد
·         در بخش لایتینگ تنها قابلیت دیمری تک پل وجود دارد که عملا بی استفاده میباشد و بالتبع در معرفی سیستم صحبتی از این قابلیت نمیشود
·         در بخش کنترل پرده قابلیت کنترل ۲ پرده با در نظر گرفتن ۳ حالت کلوز ،اوپن و استاپ وجود دارد.در این برند موتور اختصاصی پرده موجود نمیباشد و این قابلیت جنرال است.
·         پیشنهاد سیستم سامسونگ فقط برای واحدهای زیر ۲۰۰ متر داده می‌شود و به دلیل گذر از ۶۴ خط سیستم قابلیت ارتقاء ندارد
·         توپولوژی مورد استفاده جهت ارتباط با عملگرها از نوع استار بوده که بوسیله یک هاب داخلی میسر گردیده است.در نتیجه این عدم انعطاف پذیری، جهت تعویض و استفاده از یک سیستم با توپولوژی باس نیاز به تغییر کلی نقشه کابل کشی میباشد.
·         سیستم قابلیت ارتباط با ۴ cctv را داراست و فقط جهت مانیتور مورد استفاده قرار میگیرد و قابلیت ضبط تصویر در آن وجود ندارد چراکه از dvr پشتیبانی نمیکند.
·         در این برند قابلیت سنجش لوکس وجود ندارد و تنها قابلیت روشن و خاموش را توسط رله های داخلی وجود دارد.
·         این برند فاقد قابلیت نورپردازی میباشد که جذابیت اجرای سناریو های خاص از آن را سلب میکند
·         در این برند باید از یک ترموستات خارجی استفاده گردد چراکه قابلیت سنس و تبدیل A to D را ندارد.پس قابلیت کنترل سرمایش و گرمایش به صورت مستقل فراهم نیست.
·         فیلدی که در این برند بسیار بولد شده است فیلد امنیتی و حفاظتی میباشد.البته سولوشنهای ارائه شده در این برند در بین برندهای تخصصی بسیار پیش پا افتاده میباشد.آشکارساز نشتی گاز و حرارت ، قابلیت ذخیره تصویر شخص پشت در ورودی اصلی و در ورودی واحد در صورت عدم پاسخگویی صاحب خانه، اعلان خطر دود و حرارت به تلفن نگهبانی در صورت عدم حضور مالک، تعریف مد ورود و خروج، قابلیت اتصال به آشکارساز حرکتی و سنسور مغناطیسی جهت جلوگیری از سرقت با اطلاع دادن از طریق تلفن به اعضای خانه، امکان کنترل یک شیر برقی گاز ، استفاده از وال پد بعنوان تلفن با اتصال سوکت تلفن به پد ، احضار آسانسور از داخل واحد و ...

 خانه هوشمند سامسونگ سه قابلیت سرویس دهی مهم را به کاربران ارائه می دهد تا آن ها بتوانند در هر جا و در هر زمان که می خواهند به وسایل خود در خانه وصل شوند. این سه قابلیت عبارتند از (( Device Control کنترل ابزار) Home View ) دید در خانه و Smart Customer Service)  )

خدمات هوشمند مشتری
با استفاده از قابلیت Device Control، کاربران می توانند تنظیمات را طوری روی ابزارهای همراه یا تلویزیون هوشمند خود انجام دهند که چه در خانه و چه بیرون از خانه و حتی خارج از کشور، وسایل خانه را از طریق آن ابزار کنترل کنند؛ مثلاً روشن کردن تهویه هوا یا سیستم روشنایی خانه
کاربران با استفاده از قابلیت Home View می توانند از طریق دوربین هایی که در خانه نصب شده اند، در هر زمان وضعیت خانه شان را روی صفحه نمایش گوشی هوشمند ببینند. از طریق قابلیت Smart Customer Service نیز می توانند در صورت نیاز وسایل خانه را دستور سرویس یا تعویض قطعه ای از آن ها را بدهند. این قابلیت در واقع دستیاری برای خدمات پس از فروش وسایل خانه به شمار می رود.
قابلیت آگاهی از موقعیت احتمالاً یکی از هیجان انگیزترین توانایی های سیستم خانه ی هوشمند سامسونگ است. بر اساس این قابلیت، اقدامات خودکار بر اساس محل فعلی شما صورت خواهد پذیرفت. تصور کنید که سیستم تهویه مطبوع خانه به صورت خودکار هنگامی که به فاصله ی مشخصی از خانه رسیدید فعال شده و پیش از ورود شما فضا را به بهترین شکل برای شما آماده کند.
سامسونگ، پروتکل نرم افزاری خانه هوشمند (SHP) خاصی را طراحی کرده که تمامی محصولات خانه هوشمند سامسونگ و حتی محصولات شرکت های دیگر را نیز به هم متصل می کند. سامسونگ بر اساس این استراتژی قصد دارد با همکاری شرکایش، بنیادی را برای اکوسیستم نوظهور خدمات خانگی متصل ایجاد کند


اغلب دستگاه های تولید شده توسط سامسونگ نیز از این سیستم عامل بهره می برند. نیازی به ذکر این مسئله نیست که یکی از پایه های ثابت ویژگی های جدید سیستم سامسونگ، ادغام با سرویس دستیار صوتی S Voice است. کاربران بر این اساس قادر خواهند بود خانه و لوازم منزل خود را به کمک دستیار دیجیتال صوتی سامسونگ که در اغلب گوشی ها و ساعت های هوشمند این شرکت تعبیه شده کنترل کنند. مانند جاروبرقی های رباتیک که فرمان های صوتی را درک کرده و به سمت فرد سخنگو می روند.
سامسونگ تصمیم گرفته تلاش های خود در حوزه ی خانه ی هوشمند را همزمان با گسترش این صنعت به پیش رانده و کیت توسعه ی نرم افزاری مخصوص سیستم خانه ی هوشمند خود را تا اواخر سال جاری میلادی عرضه کند. در صورتی که توسعه دهندگان از این کیت استقبال کرده و به گسترش آن بپردازند مسلماً موفقیت بزرگی در انتظار سامسونگ خواهد بود.
 

 

خانه هوشمند سامسونگ

شرکت زم زم
بانک ملت
شهرداری تهران
دانشگاه آزاد
دانشگاه پیام نور
حلوای عقاب
سازمان مدیریت پسماند
شهرداری کرج
سازمان سنجش
کام نت
آبفای کرج
فدراسیون کشتی
اکتوور کوو
آموزش و پرورش