تصویر موجود نمیباشد
    

هوشمند سازی سالن همایش وکنفرانس

دسته بندی محصولات

بی شک سالن های همایش و تئاتر یکی از مهمترین بخش های ساختمان های اداری، فرهنگی و آموزشی است که با مخاطبین و مراجعه کنندگان در ارتباط مستقیم است.

فضایی که در آن غالبا مراجعین ساعت ها در آن حضور دارند. با توجه به حضور چندین ساعته افراد در این سالن ها کنترل و بهبود شرایط فیزیکی محیط بسیار مهم می باشد چرا که مراجعین نیازمند فضایی مناسب هستند تا تمام توجهشان به آنچه بر روی سن در حال اجرا است جلب گردد.
این شرایط را می توان از کیفیت هوارسانی،کنترل دما،کنترل نور تا وضعیت نظافت و راحتی صندلی ها در نظر گرفت.

سال های بسیاری است در ایران ساخت سالن های همایش و آمفی تئاتر ها به صورت سنتی و بدون در نظر گرفتن شرایط فیزیکی مناسب انجام می گیرد. شرکت مهندسی کام نت با سال ها تجربه در زمینه هوشمند سازی ساختمان با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا اقدام به طرح موضوع هوشمند سازی سالن های آمفی تئاتر و همایش می کند.

در این طرح ما بر آنیم تا کلیه نیاز های ساختمانی سیستم  روشنایی،صوتی ، سرمایشی و گرمایشی،کنترل ویدئو پروژکتور ها و پرده ها را در سطح گسترده در لقای سیستم هوشمند کنترل نماییم که در ادامه به شرح آن می پردازیم.


 کنترل سیستم روشنایی

با توجه به امکانات موجود کنترل سیستم روشنایی را می توان به دو صورت انجام داد.
سیستم کنترل روشنایی هوشمند حرفه ای
سیستم  کنترل روشنایی هوشمند ساده


 
سیستم کنترل روشنایی هوشمند حرفه ای

در این سیستم با استفاده از کنسول های حرفه ای و رک های دیمر و بر اساس پروتکل DMX کلیه خطوط تا حداکثر 2048 کانال بر اساس کنسول انتخابی و نیاز موجود قابل کنترل می باشد .خطوط بر اساس دیمر فعالیت می کنند و علاوه بر امکان تنظیم شدت روشنایی  و تولید فضایی دلنشین و مناسب و سالن همایش صرفه جویی انرژی بالایی را به همراه دارند. در سالن های نمایش دو نوع نور پردازی استفاده می شود. نور های سفید کهروشن کننده ی

اصلی فضا می باشند که توسط دیمر های پیشرفته کنترل می شوند و نور های دکوراتیو مانند انواع پروژکتور های، لیزر،
Moving head و لامپ ها و پروژکتور های RGB که فضا ها و سناریو هایی خاصی را طبق آنچه بر روی سن در حال اجراست فراهم می آورد.

در شکل زیر نمایی از کنسول ها ، دیمر ها و تجهیزات روشنایی نمایش داده شده است.از قابلیت های استثنایی این سیستم تعریف سناریو ها و نورپردازی های ویژه ای است که در سیستم برنامه ریزی شده و تنها با فشردن یک کلید قابل اجرا است.همچنین می توان سیستم را به صورت بی سیم و از طریق نرم افزار خاص بر روی سیستم عامل های موجود کنترل و مانیتور نمود
.

 سیستم  کنترل روشنایی هوشمند ساده

در این سیستم با استفاده از خطوط رله و دیمر که توسط ماژول های رله و دیمر قابل کنترل هستند نور اصلی سالن تامین و با استفاده از پروتکل DMX می توان نور های دکوراتیو و پروژکتور های RGB وسایر تجهیزات روشنایی را کنترل نمود.

در این سیستم نیز می توان سناریو ها و حالت های گوناگونی برای سیستم تعریف نمود و با استفاده از نرم افزار های مختلف به امر مانیتور و کنترل آن پرداخت.
تفاوت سیستم حرفه ای با ساده در قابلیت های کنترلی و ایجاد افکت های ویژه و زمانبندی شده است که در سیستم حرفه با قابلیت مانور بسیار بالاتری قابل پیاده سازی است.
کنترل سیستم سرمایش و گرمایش

تجهیزات هوشمند با قابلیت کنترل سیستم های سرمایشی و گرمایشی را می توان جهت کنترل انواع فنکویل ها ،اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها بکار برد.می توان بر اساس پارامتر های محیطی دما را کنترل و در سطح مطلوب نگاه داشت و نیز با استفاده از روش های مختلف آن را مانیتور و کنترل نمود

کنترل ویدئو پروژکتور ها و پرده ها

با استفاده از سایر تجهیزات پیشرفته از قبیل فرستنده های IR و ماژول های کنترل پرده می توان در سناریو های مختلف این تجهیزات را نیز کنترل نمود.کنترل سیستم صوتی
با توجه به کاربری ویژه سالن های همایش استفاده از سیستم صوتی حرفه ای جزء لاینفک تجهیزات سالن بوده تا صوتی رسا و واضح را در تمام نقاط سالن ایجاد نماید.
در نتیجه نیاز است از یک سیستم حرفه ای با سیستم کنترل و رک های جداگانه بهره گرفته شود
سیستم مانیتورینگ

این امکان را بر روی انواع سیستم ها فرا هم آورده تا بصورت بی سیم و با سیم تجهیزات هوشمند را از طریق انواع رایانه،تلفن همراه،تبلت و اینترنت کنترل نماید.
سیستم امنیتی
با استفاده از سیستم امنیتی می توان علاوه بر تامین امنیت سالن در زمان های مختلف ،ایمنی آن را نیز با تعریف سنسور های اعلام حریق تکمیل نمود. سیستم امنیتی بگونه ای طراحی شده است که همزمان علاوه بر سیستم امنیتی ، سیستم های اعلام حریق و هشدار را نیز پیاده سازی نمود
شرکت زم زم
بانک ملت
شهرداری تهران
دانشگاه آزاد
دانشگاه پیام نور
حلوای عقاب
سازمان مدیریت پسماند
شهرداری کرج
سازمان سنجش
کام نت
آبفای کرج
فدراسیون کشتی
اکتوور کوو
آموزش و پرورش